WORKSHOP BIJ I WENT TO TROY
Door Pleun van Engelen

Theatermaakster Pleun van Engelen laat zich voor haar voorstellingen graag inspireren door de Griekse mythologie.
De Griekse tragedies lenen zich volgens haar uitstekend om persoonlijke (levens)vragen te koppelen aan een eeuwenoud verhaal en erover te reflecteren. Eerder zag ze in Achilles’ twijfels om te kappen met de Trojaanse oorlog al een parallel met haar eigen toenmalige existentiële vragen, waar ze de voorstelling ‘Liefs, Achilles’ over maakte. Onder de serieuze laag probeert ze altijd humor te stoppen. "Griekse tragedies associëren we met veel drama en zwaarte. Als tegenwicht zoek ik naar de lach. Niet alleen om het toegankelijk te houden, ik ben ervan overtuigd dat via humor een boodschap nog harder kan binnenkomen." (bron: De Tijd, 3 mei 2024)
In de workshop geeft Pleun de leerlingen een unieke inkijk in het creatieproces van haar voorstellingen. De leerlingen gaan vervolgens zelf aan de slag: ze zetten een Griekse mythe om in een persoonlijk en actueel verhaal.
Deze workshop duurt 1 lesuur en vindt plaats in de klas.
Doelgroep(en):
Taalniveau:
Duur:
50 minutenPrijs:
€ 3.00 / leerlingReservatie maken
Kies één van de onderstaande data
Datum | Uur | Locatie | Vrije plaatsen | I WENT TO TROY AND ALL I GOT WAS ANOTHER GREEK TRAGEDY * | Reserveer |
---|---|---|---|---|---|
Af te spreken (Op school) Je wordt binnenkort nog gecontacteerd voor het afspreken van een datum | nog te bepalen / nog te bepalen | Reserveren kan vanaf do. 04-09-2025 09:00 |